понеділок, 13 листопада 2023 р.

Сортування відходів: перший крок до чистішого майбутнього

       Проблема утилізації сміттєвих відходів гостро знайома не лише в Україні, а й по всьому світу. Кожну хвилину ми засмічуємо планету різноманітними відходами, що мають неоднаковий термін розкладання.

        Для прикладу, кинутий повз урну недопалок буде розкладатись протягом 1-5 років, виріб з поліетилену від 10 до 20, звичайна консервна банка до 100 років, а скляна пляшка понад 500.

        Кожна держава вирішує проблему накопичення сміття по - різному (спалювання, захоронення, переробка), проте основним правилом ефективної боротьби з відходами є його грамотне сортування.
Як правильно сортувати відходи?
          Головним в розподілі сміття є сам процес, під час якого потрібно вірно визначити групу для утилізації. Існує 5 стандартних видів відходів:
- органіка;
- скло;
- папір;
- метал;
- пластик.

     До контейнерів з позначкою «Органіка» слід класти відходи м’яса, риби, овочі та фруктів, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби, а також інші харчові відходи такі як: господарський папір, паперові серветки, залишки від чаю і кави, кімнатні рослини та квіти.

     До урн призначених для тари зі скла, металу та пластику потрібно відносити лише:
- тара з-під йогурту, пляшки з-під олії, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;
- скляну тару;
- консервні банки, металеві кришки, корки від їжі та напоїв.

     Контейнер зі знаком «Папір і Картон» використовують для утилізації газет, каталогів, журналів, рекламних проспектів, зошитів, чистого та використаного паперу для нотаток і малювання, конвертів, книжок без твердої обкладинки, картонних ящиків та коробок, паперових пакетів та паперової тари.

       Що ж стосується збору особливо небезпечних відходів, їх слід відвозити у спеціальний пункт прийому. Саме це стосується залишків масел та масляних фільтрів, решток клею, фарби, лаку та розчинників, ламп денного світла, медичних відходів, хімікатів та пестицидів, ртутних термометрів, батарейок та акумуляторів.
Джерела:


Немає коментарів:

Дописати коментар